Amikor elkezdtem írni a blogomat, akkor eldöntöttem, hogy nem fogok politikai kérdéseket bevonni, mivel legfőbb érdeklődési területem maga a vallás. Már akkor is sejtettem, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű, mostanra pedig egyértelműen kiderült, hogy nem lehet szétválasztani a politikát és a vallást. "Az egyházakban politikai szövetségest kereső pártok olyan elkorhadt, régi világot képviselnek, amely soha többé nem fog visszatérni" - nyilatkozta Orbán Viktor még 1992-ben. Mára azonban ott tartunk, hogy ez az ember olyan alkotmányt akar ráerőltetni az országra, amely egyértelműen megveti a szabad gondolkodás és vélemény alkotás jogát azzal, hogy törvénybe iktat egyes vallási tételeket és egy abszolút vallási világnézetet. Mondanom sem kell, hogy ez, innen a 21. század elejéről kb 200-300 évet repít vissza minket a történelemben, és bár honatyáink esküsznek, hogy a gyakorlatban nem lesz hatása az alkotmány ezen részeinek, ideológiai szinten ez akkor is hatalmas szégyen. Elsősorban azért (és hiszem, hogy ezzel a józanul gondolkodó vallásosok is egyet tudnak érteni), mert a vallás olyan az egyes emberek és isten közötti személyes kapcsolat kellene legyen, amelyet nem lehet uniformizálni, több emberre kiterjeszteni és semmiképpen sem törvénybe írni (Aki ezzel nem ért egyet annak egyszerűen a középkorban, vagy az arab világban van a helye). Nem akarok a részletekbe nagyon belemenni, elég ha annyit mondok el, hogy felháborít és elvből elutasítom a keresztények ténykedését, hogy nézeteiket egy olyan országra erőszakolják rá, ahol a statisztikák szerint az embereknek csupán egy ötöde ("20%!!!!!!) vallásos a szónak abban az értelmében, hogy az egyház által megszabott úton gyakorolja hitét. Az alkotmánnyal kapcsolatos egyéb problémákról más ateisták is írtak már, néhány link:
Már megint a vallás és a politika
2011.04.09. 11:45 varkány
1 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://diaryofanatheist.blog.hu/api/trackback/id/tr476035476
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
öregdiák 2011.04.18. 11:39:31
Kétféle ember áll be az érdekeit segítő zászló mögé: Az egyik azt hiszi, ő tudja a tutit, és csak ő hozhatja el a szebbet-jobbat, minden eszközt felhasználva. A másik csak úgy csinál, mintha a szebb-jobb érdekében eresztené szabadjára perverz hajlamait, vagyis a zászló, jelkép, jelszó neki arra eszköz, hogy őrült gonoszságát igazolja, hogy a felelősséget áthárítsa.
Az egyikük végül is jó emberek mondható, a másik született gonosz, de sajnos, mindkettő megtalálható a hitetgető jelek alatt. Semmi sem változik, csak a jel, amit az egyik felhasznál, a másik pedig mögé bújik.
A nagy közönség/közösség pedig
1. örül, hogy még nem őt célozzák
2.fél,hát kussol, míg nem őt célozzák
3 bólogat, és hazudozik, hogy ne őt célozzák
4 ügyeskedni próbál, hogy a gyerekeit se célozzák
Eközben elfojtott sírás, és keserű röhögés között hányással küzd.
Ez ismétlődik örökké, bármilyen a zászló...vagy kereszt, és ezért oly sivár a töri tankönyv.
..."új törvényeket hozott ,gazdaság erősödött, hadat felszerelte, ...megtámadta, legyőzte, elgyengült, belső zavar, megtámadták, legyőzték, kiheverte, új törvé"....és elölről... minden ötödik oldaltól újra... a gyerekek rühellik, megérteni nem tudják, megtanulni sem, megszeretni végképp nem, óráról órára betanulja, dolgozatba belepöki, elmúlt, huh..
Hadvezérek, hadak történelme. És az embereké?
Hadvezérek hadak Istene. Embereké is, mert lenyomják a torkukon, vagy addig butítják, míg el nem hiszi. Hiába kerülnéd, a hit az emberé, de a vallás az politika !!!
